Jak se připravit na svou první havajskou masáž Lomi Lomi

Rozumění původu a principům Lomi Lomi masáže

Ať už jste slyšeli o havajské masáži Lomi Lomi nebo ne, věřte mi, že je to zážitek, který si nebudete chtít nechat ujít. Ale co to vlastně Lomi Lomi je? Jak se na takovou masáž můžeme připravit? A jaký je její přínos pro naše tělo a duši? Dejte mi příležitost tato tajemství odkrýt. Ale předem upozorňuji, že je to trochu jako snažit se vysvětlit chutě Ivo, našeho mazlivého papouška, přes telefon.

Lomi Lomi, což v překladu znamená "chroustat se nebo hnětat", je tradiční havajská masáž, která kombinuje fyzickou a duchovní péči. Její původ sahá až do období starověkých Havajců, kteří tuto masáž praktikovali jako součást rituálu uzdravování.

Čeho byste měli před masáží Lomi Lomi očekávat

Vím, že by někdo mohl mít pocit, že se chystá na zkoušku, když slyší slovo "příprava". Ale nebojte se, příprava na Lomi Lomi masáž je všechno jen ne stres. Vlastně je to přesný opak. Vezměte si to tak, že jste na pláži, opalujete se, s čerstvou kokosovou vodou v ruce a s očima zavřenými, cítíte, jak sluneční paprsky hřejí vaši tvář.

Před svou první Lomi Lomi masáží je důležité mít otevřenou mysl a srdce. Připravte se na hluboké uvolnění a otevření se energii aloha, což je havajské slovo pro lásku a soucit. Anna, moje manželka, mi vždycky říká, že aby něco nového plně pochopila a vstřebala, musí se nejprve otevřít.

Zvolte správné prostředí a atmosféru pro masáž

Jak víte, atmosféra při masáži hraje velkou roli. Když jsem byl na Havaji a poprvé jsem zažil Lomi Lomi masáž, byl jsem ohromen tím, jak atmosféra ovlivnila můj celkový zážitek. Můžete si vzpomenout na ten moment, kdy jste vstoupili do nějakého pokoje a cítili jste se úplně uvolněně, jen díky zvuku klidné hudby a svíček s přírodní vůní. To je přesně ten typ atmosféry, kterou byste chtěli mít při Lomi Lomi masáži.

Světlo by mělo být tlumené a teplé, možná můžete zapálit nějaké vonné svíčky. Zkuste použít vůně jako levandule, které jsou známé svými relaxačními vlastnostmi. A co se týče hudby? Tahle je trochu tricky. Havajská hudba je samozřejmě ideální - ale vím, že ne každý má rád ukulele.

Komunikace s masérem před masáží

Možná to zní jako klišé, ale komunikace je opravdu klíčem. Bez ohledu na to, jak zkušený je váš masér, musí vědět, co cítíte a co vám vyhovuje. Měli byste se před masáží se svým masérem podrobně poradit o svých potřebách a přáních. Nebojte se sdělit svůj komfort a očekávání.

Dokonce bych doporučil vyplnit podrobný dotazník o zdravotním stavu, pokud vám ho masážní studio nabízí. Bez ohledu na to, zda máte nějaká zdravotní omezení nebo specifické obavy, je důležité, abyste o tom informovali svého maséra.

Nezapomeňte se po masáži hydratovat a relaxovat

Konečně, a možná nejdůležitější poznámka na závěr, hydratace a relaxace. Po masáži Lomi Lomi není hezké skočit rovnou do pracovního obleku a vrhnout se zpět do shonu každodenního života. Místo toho, dopřejte si čas k regeneraci. Pijte hodně vody, abyste pomohli tělu vyplavit toxiny, a pokud můžete, dopřejte si krátký odpočinek. Věřte mi, budete se cítit jako nový člověk.

Na závěr, nezáleží na tom, zda jste na Havaji nebo v Praze, zážitek z Lomi Lomi masáže je natolik jedinečný, že vás zcela jistě obohatí. A kdo ví? Možná se stanete závislými na tomto způsobu, jak se dostat k hluboké relaxaci a harmonii, stejně jako já.