Představení do světa aromaterapie

Jedno krásné odpoledne, když jsem byl mladý a unavený z práce v kanceláři, jsem se vydal na cestu do neznáma. Chtěl jsem najít něco, co mě opět nabudí života a vléje do mě novou energii. Po nějakém čase pátrání jsem narazil na něco, co se nazývalo 'aromaterapie'. Ale co to vlastně je? V jednoduchých slovech, aromaterapie je terapeutické využití esenciálních olejů z rostlin pro podporu fyzického i duševního zdraví, to vše je pak podpořeno masáží. A jak taková aromaterapeutická masáž probíhá? To vám povím v následujících řádkách.

Esenciální oleje – tajný přísada

Esenciální oleje jsou skutečně tajnou ingrediencí, která dokáže proměnit běžnou masáž v něco úplně jiného. Každý olej je vytvořen z určité rostliny a každý z nich má své specifické vlastnosti a účinky. Je důležité vědět, že ne všechny oleje se hodí na všechny typy pokožky. Například olej z pomeranče dodává energii a zlepšuje náladu, zatímco levandulový olej má relaxační účinky.

Jak vybrat správný olej?

Výběr správného esenciálního oleje může být trochu oříšek. Ale nemějte strach, nápověda je nadosah. Nejlepší je konzultovat svůj výběr s certifikovaným aromaterapeutem, který vám poradí, jaký olej je pro vás nejvhodnější. Ale pokud takového odborníka nemáte po ruce, můžete se řídit několika základními pravidly. Měli byste například vždy volit oleje z kvalitných zdrojů a vyhnout se těm, které jsou příliš levné. Pokud trpíte nějakou konkrétní potíží, například bolestmi hlavy, hledejte oleje, které jsou známy svými léčivými účinky na tento problém.

Aromaterapeutická masáž: Postup krok za krokem

Masáže s esenciálními oleji jsou o něco složitější než klasické masáže. Prvním krokem je výběr správného oleje - jak jsme si už řekli, každý olej má své specifické vlastnosti a účinky a byli bychom rádi, kdyby odpovídaly našim potřebám a přáním. Jakmile máme olej, přistoupíme k přípravě prostoru pro masáž. Prostor by měl být klidný, teplý a světelně příjemný. Důležitá je také hudba, která by měla být klidná a relaxační. Když máme vše připraveno, začínáme s masáží. Je dobré začít od nohou a postupně se přesouvat nahoru. Rovnoměrně a jemně masírujeme kůži a snažíme se při tom uvolnit všechny napětí a stres. Když skončíme, přikryjeme se teplou dekou a necháme působit olej na pokožce. Po určité době se umyjeme a nasajeme nově nabytou energii. No, není to krásné?

Nástrahy a tipy pro aromaterapeutickou masáž

Přestože jsou aromaterapeutické masáže v podstatě bezpečnou formou relaxace, je několik věcí, na které byste měli dát pozor. Předně byste měli vždy zkontrolovat, zda nejste alergičtí na určitý esenciální olej. Dále si dejte pozor na to, aby olej nepřišel do kontaktu s očima, protože by to mohlo způsobit podráždění. A v neposlední řadě, pokud jste těhotná, měli byste vždy konzultovat použití esenciálních olejů se svým lékařem. Co se týče tipů, zkuste masáž provádět ve večerních hodinách, kdy se tělo připravuje na odpočinek. Je také výhodné kombinovat různé oleje pro dosažení nejlepších výsledků.

Proč byste měli vyzkoušet aromaterapeutickou masáž?

Koneckonců, proč byste měli vyzkoušet aromaterapeutickou masáž? Tato masáž nabízí spoustu benefitů, od relaxace až po zlepšení spánku, od únazeni až po příznivé účinky na pokožku. Já jsem vyzkoušel mnoho forem relaxace, ale aromaterapeutická masáž mi vskutku dodala to, co jsem hledal. Dala mi obnovu energie a současně mě uklidnila. Naučila mě věnovat více pozornosti svému tělu a svým potřebám. A rozhodně mi pomohla lépe relaxovat a odpočívat. Takže vám ji mohu vřele doporučit, ať už jste muži nebo ženy, mladí nebo starší. Zkuste to a uvidíte, jak se vám život změní k lepšímu.