Přehled čokoládových masáží: historie a původ

Okey, takže všichni milujeme čokoládu, že? Ale co když vám řeknu, že můžete mít čokoládu nejen v ústech, ale i na těle? Ano, dámy a pánové, ponořte se se mnou do světa čokoládových masáží. Pamatujete na ten film "Čokoláda", kdy Johnny Depp a Juliette Binoche prošli čokoládovou nirvánou? No, to je možné i pro nás, obyčejné smrtelníky.

Čokoládové masáže spadají do kategorie SPA procedur, které zahrnují nejen masáže, ale také zábaly a exfoliace. Ale proč vlastně čokoláda? Existuje důvod, proč jsme se rozhodli razit toto sladké zboží na naše tělo, kromě toho, že je to zpevnění linie naší indolence? Její původ sahá až do starověkého Mexika, kdy Aztékové považovali kakao za dárek bohů. To je zajímavý fakt, nemyslíte?

Proč čokoláda? Výhody čokoládové masáže

Čokoláda obsahuje antioxidanty a má řadu přínosů pro naši pokožku. Tyto antioxidanty pomáhají odstraňovat mrtvé buňky a regenerovat nové. Kromě toho, čokoládové masáže jsou skvělou cestou k relaxaci a obnově energie. Metoda čokoládové masáže může mít různé formy - od hloubkové masáže, relaxační masáže, přes terapii horkými kameny až po reflexologii. Záleží na vašich potřebách a preferencích.

Náš pes Max mi jednou vylil moje kakao, a já ho musel vycucat ze sedačky. Tehdy jsem si uvědomil první skutečnou výhodu čokolády - bez ohledu na to, kde ji máte, vždy to bude vypadat a cítit se dobře.

Příprava krok za krokem: Co potřebujete pro čokoládovou masáž

K této masáži budete potřebovat několik věcí. Nejdůležitější je samozřejmě čokoládový krém nebo olej. Některé SPA centra používají také čokoládové bonbóny nebo kousky čokolády. To je skvělá cesta, jak se cítit jako pravý gurmán - jen si představte, že jste ponořen(a) do oleje a bonbónů, jako byste byl v nějaké čokoládové fabrice. Ale opět, tyto ingredience může být trochu obtížné sehnat, pokud nejste SPA terapeut. Proto doporučuji začít s klasickým čokoládovým krémem.

Ale nejen s tím. Budete potřebovat rozsáhlé ošetření kůže, to znamená peeling, hydrataci a pití hodně vody. A samozřejmě, budete muset mít někoho, kdo vám masáž udělá. Mohlo by se vám to zdát trochu divné, ale věřte mi - po prvních pár minutách budete v čokoládovém ráji a na světě už neslyšíte. A je tu další fakt - víte, že čokoláda může zlepšit naši náladu? Má globální dopad na náš mozek a dokáže vyvolat pocit štěstí a radosti. Také zde má své místo, protože relaxace a šťastný stav jsou důležité faktory pro úspěšnou masáž.

Jak na to: kroky čokoládové masáže

Proces čokoládové masáže je poměrně jednoduchý. Začíná se peelingem těla - to znamená, že se odstraňují mrtvé buňky a připravuje se kůže na další fázi. Lze použít různé typy peelingu - od soli, cukru až po speciální křoviny a škrabky. To vše může přispět k lepšímu vstřebávání čokolády do kůže.

Poté následuje vlastní masáž. Jak jsem již zmínil, existuje řada metod - od hlubokých masáží až po reflexologii. Berte v úvahu, že vám to může brát nějaký čas - alespoň půl hodiny až hodinu. Ale také si uvědomte, že to stojí za to - vaše tělo a mysl budou oceněny.

Údržba po masáži a kde si můžete dopřát domácí čokoládovou masáž

Masáž by měla být dokončena správnou hydratací. To znamená, že byste měli pít dostatek vody a také použít hydratační krém. Některé SPA centra nabízejí také speciální čokoládové krémy, které můžete použít po masáži. Je to skvělý způsob, jak se cítit jako v čokoládové fabrice i po masáži.

Čokoládové masáže si můžete také dopřát doma. Nejlepší na tom je, že máte možnost si experimentovat s různými přísadami a technikami. Můžete se rozhodnout pro čokoládové bonbóny, nebo dokonce pro vlastní čokoládový krém. Můžete si také vybrat své preferované metody masáže. Pro mě je to relaxační masáž - to znamená, že nemusím nic dělat a jen si užívat. Ale když se cítím odvážně, mohu se rozhodnout pro reflexologii.

Pamatujte, že jde o to, aby se vám to líbilo. Pokud se cítíte dobře, pak to děláte správně. Takže hurá do čokoládového ráje!