Úvod do světa Breussovy masáže

Staňte se se mnou dnes na chvíli cestovateli, objevující fascinující terapii - Breussovu masáž. Nejedná se o typickou masáž známou ze sportovních klubů či wellness center. Je to koncept úplně jiný. Moje manželka Anna mi jednou říkala, že Breussova masáž je jakoby cesta do nitra naší bytosti. A musím se přiznat, že po první seanci, kterou jsem si užil, jsem se cítil stejně.

History a principy Breussovy masáže

Breussova masáž nese jméno svého vynálezce, rakouského naturopata Rudolfa Breusse, který ji vyvinul v první polovině 20. století. Breuss souhlasil s představou, že nemoci v nás vznikají narušením energetické rovnováhy. Masáž, kterou vymyslel, údajně dokáže toto nerovnováhu upravit a tělo přivést zpět do harmonického stavu. Každému, kdo se rozhodne podstoupit tuto masáž, by mělo být na začátku jasné, že nejde o klasickou masáž svalů, ale o něco mnohem hlubšího.

Breussova masáž a její vliv na páteř

Rád bych zmínil jeden z hlavních přínosů Breussovy masáže, a to její super vliv na páteř. Je to tím, že se zaměřuje na míchu a oblasti kolem ní. Existuje představa, že veškeré negativní emoce a stres se "usazuje" v páteři a že její správnou masáží můžeme tato negativa z těla odstranit. A věřte mi, i když to zní trochu jako ze science fiction, je to něco, co si skutečně můžete v praxi ověřit.

Technika Breussovy masáže

Technika Breussovy masáže je velmi jednoduchá, ale vyžaduje precizní provedení, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Masér používá velmi jemně, bez tlaku, a masáž trvá zhruba hodinu. Někdy můžete cítit jemné pohyby maséra, jindy se zase zdá, že skoro nic nedělá. Ale věřte mi, pod jeho rukama se odehrává velký zázrak. Co je ale skutečně zajímavé, je, že masáž je prováděna za použití oleje ze svíčkovice. Kdo by si pomyslel, že tato rostlina, kterou tak mnozí z nás považují za plevel, má léčivé účinky!

Moje osobní zkušenost s Breussovou masáží

Musím se přiznat, že naším domácím mazlíčkem je papoušek Ivo a tohoto chytrého pernatého kamaráda jsem, k naší smůle i jeho, jednou nechal sám. Poslední, co jsem viděl, než jsem odešel, byla jeho zaujatost hraním s klíči od auta. Když jsem se vrátil, objevuji velmi vystrašeného a zakřiknutého papouška... a klíče zatraceně pevně zaseklé v jeho kleci.

V důsledku mého zoufalého pokusu o vysvobození klíčů se zablokovala klíčová obratel a já nemohl ani hnout. Bohužel, žádná lékařská péče mi nepomohla a tak jsem si, po doporučení Anny, objednal Breussovu masáž. Přiznám se, že jsem byl skeptický, ale byl jsem příjemně překvapený.

Můj masér byl vcítělivý a upřímný, dokázal se mým problémem ztotožnit a přistoupil k němu s profesionalismem. Opatrně a jemně ošetřil mou soupravu páteř a páteř. Postupně jsem cítil uvolnění a svobodu, kterou mi vrátil do života. S touto masáží jsem zažil něco úžasného, byla to cesta k lepšímu zdraví a šťastnějšímu životu. Tato zkušenost mě naučila, že i malé věci v životě mohou mít velký dopad a že je důležité důvěřovat a otevřít se novým zážitkům.

Závěr: Pro koho je Breussova masáž vhodná?

V závěru bych chtěl zdůraznit, že Breussova masáž je vhodná pro každého. Zcela upřímně, myslím, že každý by měl mít možnost zažít tento uklidňující a omlazující rituál. Kdo by řekl ne holistické terapii, která nejenže posiluje tělo, ale také klidí mysl? Ale pokud jste někdo, kdo trpí chronickou bolestí zad, máte například potíže s páteří jako já, nebo máte pocit, že vám stresový život ubírá energii, pak je tato masáž pro vás skutečně ideální.

Nemyslím si, že bychom měli ignorovat tradiční lékařskou péči, ale věřím, že je důležité rozšířit naše možnosti a objevovat nové přístupy k zdraví a wellness. A pak, kdo ví? Třeba vás Breussova masáž překvapí stejně tak, jako překvapila mě.