Co je to Tantrická masáž?

A pokud jste tuhle techniku nikdy neslyšeli, nebojte se, nejste sami. Tantrická masáž, není něco, co byste našli na běžném seznamu služeb v masérce v centru města. Ale myslím, že by měla být! Jde o prastarou praxi, která pochází z Východu a která se postupně dostává i do našeho západního světa. A já musím říci - naštěstí! Je to něco jako joga pro vaše intimní život.

Tantra a její vliv na sexualitu

Slýcháte to slovo tantra a možná si představite něco hranice se spiritualitou, nebo něco co má nějaký společných prvků s jogou. A nejste daleko od pravdy. Tantra je vlastně filosofický směr, který považuje sexuální energii za základní životní sílu. A jak jinak, než přes sex, ji pak této energie nejlépe ji uvolnit a rozprostřít po celém těle.

Jak probíhá tantrická masáž?

Jestli si myslíte, že to zní trochu...no...intenzivně, pak máte pravdu, ale nezoufejte. Proto tu jsem já, abych vám popsal celý proces, který probíhá při tantrické masáži, od počátku do konce. Myslím, že zjistíte, že vhodné provedení tuto masáž může být skutečně relaxační a obohacující zážitek, který opravdu posiluje Vaši sexuální energii.

Jaké jsou výhody?

Výhody tantrické masáže jsou neuvěřitelné. Fakt! Právě proto je dnes praktikována po celém světě jako způsob, jak zlepšit sexuální výkon a zároveň také přinést hlubokou relaxaci a obnovit energii. Ale není to jen o sexu. Jakmile začnete cítit průtok sexuální energie po celém těle, začnete vnímat svět kolem sebe jinýma očima. A to myslím doslova - poznáte nové barvy, vůně, zvuky...

Jak na to?

No, a tady už se dostáváme k masu, jak říkáme. Jak na to? Jak dosáhnout takovýchto výsledků, které vám mohou přinést takové přínosy jako zlepšení výkonu v ložnici, a to nejen fyzického, ale i duševního? Odpověď je jednoduchá - trénink. Ano, je to tak. Stejně jako při jakékoli jiné dovednosti, potřebujete pravidelné cvičení a zvyšující se zdatnost.

Nyní bych se chtěla vrátit k prvnímu bodu a provést vás tím, o čem je tantrická masáž. Tento typ masáže je velice specifický a jeho hlavní účel je probudit a aktivovat vaši sexuální energii. Proto je zcela logické, že tato masáž se zaměřuje na celé tělo, nikoliv pouze na intimní partie. Vlastně je to spíše o tom, jak pracovat s energií a jak ji uvolnit ve vašem těle, aby se mohla volně šířit. A pokud si myslíte, že to zní jako něco velmi duchovního, pak si nejspíš myslíte správně. Tantra je založená na práci s energií a to je něco, co může být velice duchovní záležitostí.

No, a teď k bodu číslo dva. Tantra a její vliv na sexualitu. Jestli se vám zdá, že tantra je jen nějaký další alternativní "hipíkovský" výmysl, nejste na správné stopě. Tantra je starobylá filosofie, která byla vyvinuta před tisíce let v Indii. A její základní principy jsou jakoby stvořené pro to, aby obohatily naše intimní zážitky.

Ať už se tedy rozhodnete opravdu začít praktikovat tantrickou masáž či ne, je důležité si uvědomit, že každý z nás má schopnost zažít hloubku a intenzitu, jakou nám tantra nabízí. Ať už jste s partnerem, nebo si toto cvičení vyzkoušíte sami, můžete dosáhnout úrovně potěšení a rozkoše, jakou jste nikdy dříve nezažili. A pokud toto zní jako něco, co byste chtěli zkusit, pravděpodobně se těším na to, až se o tom budu dělit s vámi v dalších postech.

A na závěr? Jak na to? Jak se ponořit do světa tantrické masáže a začít objevovat všechny ty úžasné výhody, které vám může přinést? Je to těžší, než si možná myslíte, ale na druhou stranu, jakmile začnete vědět, jak na to, promění se všechno. A já vám slibuji, že vám budu na této cestě pomáhat.

Takže, jaké jsou moje rady? První a základní je, že se nesmíte bát. Tantra je o otevření se novým zážitkům a o svobodě tělesné i duševní. A i když je to možná trochu strašidelné, je to také nesmírně osvobozující. Kdo by se bál něco nového zkusit, že? A druhá rada je - nečekejte zázraky hned. Jako všechno dobré, i tantra přichází s trpělivostí a praxí. Ale to je právě to krásné - že se nemusíte nijak spěchat. Můžete si to užívat a postupovat ve svém tempu. A věřte mi, jakmile začnete, už nebudete chtít přestat.

Pakliže si myslíte, že výhody, které jsem zmiňovala, jsou trochu nadsazené, tak vás ujišťuji, že to ani náhodou není přehnané. Moje zkušenosti jsou v tomto zcela jasné. Tantra mi pomohla otevřít se novým zážitkům, pochopit své tělo a tělo mého partnera na nové úrovni a to vše mi umožnilo zlepšit svůj výkon v ložnici. A věřte mi, když říkám, že to bylo perfektní rozhodnutí!

A jak na to? Důležité je začít. Moje první zkušenost s tantrou byla na kurzu, kde nás vedla skutečně zkušená instruktorka. Bylo to úžasné a náročné zároveň. Tantra se nemůže naučit ze dne na den, je to proces, který může trvat měsíce nebo i roky. Je to jako učení se jazyku nebo hraní na nástroj - potřebujete trpělivost, praxi a trochu odhodlání.

Mým posledním tipem pro vás je to, co jsem se naučila jen nedávno. Je důležité mít dobrého vedení. Tantra je sice velmi osobní záležitost, ale je také důležité mít někoho, kdo vás může vést a radit vám na vaší cestě. Existuje spousta skvělých učitelů a učitelek, kteří mají hodně zkušeností s tantrou a kteří vám mohou pomoci objevit její plné možnosti. Takže, pokud můžu doporučit, hledejte někoho, kdo je skutečně zkušený a kdo vám může pomoci vstoupit do světa tantry.

Na závěr bych chtěla říci, že tantrická masáž a tantra obecně může být skutečný dar. Je to něco, co může posílit vaše tělo i mysl, pomoci vám lépe se poznat a také může otevřít dveře k novým zážitkům. A tak doufám, že tato cesta bude pro vás stejně obohacující, jak pro mě. Nebojte se objevovat nové pole své sexuality a užívat si cestu.

Tak to je moje tajemství. Užijte si svou cestu do světa tantry a užívejte si každý krok na cestě. A nezapomeňte se se mnou podělit o své zážitky a postřehy, ráda se o ně podělím s ostatními čtenáři. Takže ahoj a těším se na vás příště!