Můj vlastní příběh

Vycházíme z úhlu pohledu mnoha nových maminek, je to otázka "Co s tím břichem po porodu?" která bije do očí. A tak mi prování mysli retrospektiva, jak to bylo v mém případě. Takže já, Iva, také blogerka a maminka, jsem měla po porodu pocit, že je moje tělo šílené. Pamatuji si, jak jsem se dívala do zrcadla a viděla nafouklé a rozházené břicho. Ty časy, kdy byla moje postava jako těsně proměřený hodinky se zdály být v nedohlednu.

Napadlo mě zda jsem jen jediná, kdo si tím prochází? Nebo je to normální? Přece jen, jenom jsem porodila. Nemělo by to být něco divného, že? Vždyť nosit dítě devět měsíců a pak ho porodit, to je opravdu výkon! Ale protože jsem byla nespokojená, rozhodla jsem se věc vzít do svých rukou. A tak vznikl tento článek, kde se podělím o své zkušenosti a tipy pro nové maminky.

Kroky k návratu původní postavy

Nejdříve bych ráda zdůraznila, že pokud jste jako já, nebude se vám líbit pohled na vaše tělo po porodu. Ale vězte, že to není věčné. A první krok k návratu zpět k původní postavě je přijmout, že jste právě porodila a vaše tělo udělalo úžasnou práci. Moje děti, Klara a Cyril, byly a stále jsou mi stálým připomínáním toho, co mé tělo dokázalo.

Pak jsem začala s mými prvními kroky. První bylo začlenění cvičení do mého dne. Ale nebylo to běhání maratonů nebo cvičení hodinami v posilovně. Začala jsem s jemnými cviky se zaměřením na jádrové svaly. Zpočátku bylo toto cvičení velmi jednoduché, ale najdete-li pravidelnost a budete-li postupovat do vyšších obtížnosti, uvidíte určitý pokrok.

Přírodní prostředky pro zklidnění a hojení těla

Pracovala jsem také na zklidnění mého těla po porodu. Pravidelné používání éterických olejů a dalších přirozených produktů, jako je máta peprná, mělo velkou účinnost. Ano, zní to trochu hipí, ale pro mě to fungovalo. Bylo to skvělé doplnění k mému cvičení a zdravé stravě. Bylo to jako malý denní rituál, který mi pomáhal cítit se dobře, nejen fyzicky, ale i psychicky. A to je stejně důležité.

Výživa a hydratace

Stejně jako cvičení a uklidňování, také strava hraje v procesu zotavení klíčovou roli. Byla jsem pečlivá na to, co a kdy jsem jedla. Místo průmyslově zpracovaných jídel jsem se soustředila na čerstvé potraviny, celozrnné produkty a hodně zeleniny. Dodržovala jsem železné pravidlo - jíst pestré. A samozřejmě, nezapomeňte na hydrataci. Trvalo mi chvíli zvyknout si na tolik pití, ale když jsem se do toho dostala, pocítila jsem enormní rozdíl. A věřte mi, když říkám, že obecně se cítím mnohem lépe, když jsem správně hydratovaná.

Trpělivost a láska k sobě

Na závěr, bylo to pro mě významné pochopení, že žádná cesta není okamžitá. A pokud jde o návrat těla na původní tvar po porodě, platí to dvojnásob. Trpělivost se samou sebou a s procesem byla klíčem k dosažení mého cíle. Měla jsem dny, kdy jsem měla pochybnosti. Dny, kdy jsem cítila, že se nic nemění. Ale pak se na mě Klara a Cyril podívali svými velkými očima a cítila jsem, že to stojí za to. Nejen pro ně, ale i pro mě.

Stále je co zlepšovat, ale teď už vím, že můj proces je můj, a že se nemusím porovnávat s nikým jiným. A také vím, že jsem silná a krásná žena, která dokázala porodit dvě úžasná dětí a stále je schopna se postarat o sebe. A to je ten nejlepší pocit na světě.

A jak to bylo u vás?

Byla bych ráda, kdybyste se podělili o své zkušenosti a postřehy v komentářích. Jsme zde všechny spolu, procházíme stejnými výzvami a rozdíly v našich příbězích nás dělají jedinečnými. Takže dejte mi vědět, co děláte, aby se dostat zpět do formy a co vám pomohlo cítit se lépe.