Rozumění potřebám 3 měsíčního miminka

Víte, co je skvělé na tom, být otcem tříměsíčního miminka? Každý den je novým dobrodružstvím plným objevů a učení. Ale při vědomí všech potřeb a výzev, které přináší péče o malé miminko, nastává otázka "Co koupit 3 měsíčnímu miminku?" Vzácně něco, co je opravdu důležité, když jde o tříměsíční dítě, je to, že ono pravděpodobně nebude mít předem určený seznam potřeb. Musíte jako rodič ocenit, co potřebuje, a vytvářet rozhodnutí, které uspokojí tyto nezbytnosti.

Šikovné hračky pro mentální a fyzický vývoj

Ve třech měsících, vaše miminko začíná projevovat zájem o svět kolem něj. Je to doba, kdy začínají rozvíjet své smysly a dovednosti, jako je sledování pohybu, držení věcí a rozpoznávání zvuků. Koupit jim vhodné hračky je skvělý způsob, jak podporovat jejich vývoj. Jak vybírat ty "nejlepší" hračky? Je důležité pamatovat na to, že hračky by měly být bezpečné pro děti, zábavné a vzdělávací. Hračky s kontrastními barvami, různými texturami a zvuky jsou v tuto dobu ideální. Takové hračky pomáhají zlepšovat smyslové dovednosti vašeho dítěte.

Vysoce kvalitní oblečení a plenky

Těch několik vrstev oblečení, které jste pro své dítě připravili ještě před narozením, rychle ubývá. Rychlost, jakou děti rostou v tomto období je ohromná. A pak jsou tu plenky. Musíte se rozhodnout mezi jednorázovými a látkovými plenkami. Oba typy mají své výhody a nevýhody. Co se týče oděvů pro miminka, doporučuji investovat do oblečení vyrobeného z přírodních materiálů, jako je bavlna, která je pro jejich jemnou pokožku příjemná.

Zdravotní a hygienické potřeby

Jako každé dítě, i vaše tříměsíční dítě potřebuje základní zdravotní a hygienické potřeby. Jedná se o produkty jako mýdla, krémy, ubrousky, houbičky a ručníky. Důležité je připomenout, že všechny tyto produkty by měly být speciálně navrženy pro děti, protože jejich pokožka je mnohem citlivější než pokožka dospělých.

Nosítka a kočárky

Ve třech měsících je vaše dítě pravděpodobně již trochu těžší a je obtížné ho nosit na rukou po celý den. Nosítko nebo kočárek se tak stává skvělou nákupní volbou. Nosítka jsou dobrá pro větší pohodlí a umožňují blízký kontakt mezi vám a vaším dítětem. Kočárky jsou zase praktické pro delší procházky nebo nákupy. Při výběru je důležité brát v potaz bezpečnost, pohodlí a praktičnost údržby.

Příslušenství pro krmení

Většina tříměsíčních dětí je stále na krmení mateřským mlékem nebo umělou kojeneckou výživou. Ale i tak budete potřebovat nějaké příslušenství pro krmení. Pokud kojíte, může se vám hodit odsávačka mléka. Pokud dáváte umělou výživu, pak budete potřebovat láhve, náhradní dudlíky, a sterilizátor. A obě skupiny rodičů ocení dobrou zásobu kvalitních utěrek.

Postel a povlečení

Ačkoli je vaše dítě nyní stále ještě v postýlce, brzy bude potřebovat větší postel. Navíc je nezbytné mít dostatečnou zásobu ložního prádla, aby mohl být lůžkový povlak pravidelně měněn. Velmi oblíbenými a užitečnými pro miminka jsou spací pytle, které jim pomáhají prospívat celou noc bez toho, že by jim byla zima.

Různé malé pomůcky pro radost a pohodlí

Potom jsou tu různé maličkosti, které zlepšují komfort a štěstí dítěte - od houpacích koníků a chrastítek, po ukolébavky a muzikály. Svetríky do chladných rána, teploměr nebo elektrická podložka. Koupit tříměsíčnímu dítěti oblečení nebo hračky může být velmi uspokojující, ale zároveň trochu zrádné. Může být těžké odolat těmto roztomilým věcem. Ale nezapomeňte, že nejdůležitější věcí, kterou můžete svému dítěti dát, je vaše láska a pozornost.