Bezbolestná cesta k redukci celulitidy: Anticelulitidní masáž

Kde začít: pochopení celulitidy

Světe div se, celulitida není vůbec nějaký mimozemský nájezd na naše tělo. Jedná se o naprosto přirozený a normální jev, který může postihnout každého. Ale samozřejmě, když se na to podíváme v zrcadle, nevypadá to příliš lákavě. Celulitida je způsob, jakým se náš organismus vypořádává s nadbytečným tukem. Tuk se uloží do malých "komůrek", které se při roztažení projeví na povrchu kůže jako nerovnosti, což je to, co považujeme za celulitidu.

Tajemství anticelulitidní masáže

Anticelulitidní masáž je technika, která je zaměřena na zlepšení krvního oběhu a odbourání tukových buněk v problémových oblastech. A věřte mi, je to skvělá věc. Na co bych měla klást důraz? No, především na to, že se jedná o masáž, ne o bitku s celulitidou. Představit byste si to měli tak, že jemně a systematicky "rozbíjíme" tukové buňky a následně je oplachujeme proužky kyslíku a živin poskytovanými krví. A jak jsem na to přišla? Ondřej koupil masážní přístroj jako dar k výročí a já měla příležitost si to sama vyzkoušet.

Komu se anticelulitidní masáž hodí?

Jestli se ptáte, pro koho je anticelulitidní masáž určena, pak odpověď zní: pro všechny. Ať už jste mladá dívka nebo zralá žena, fyzicky aktivní osoba, nebo někdo, kdo tráví hodně času sedí. Každá žena si zaslouží mít pevnou a hladkou kůži. Já sama jsem začala s anticelulitidní masáží, když mi bylo kolem třicítky a říkám vám, změna je patrná.

Kroky k úspěchu: pravidelnost a vytrvalost

hej, není to jednorázový proces. Klíčové je pravidelnost a trpělivost. Masáž by měla být součástí vašeho týdenního plánu a měli byste ji provádět alespoň 3x týdně. A proč? Protože tělo potřebuje čas na regeneraci a na odbourání tukových buněk. Nedělejte to na poslední chvíli před létem, ale začněte už teď, abyste měli čas na nápravu. A nebojte se, postupem času se to stane vaší rutinou a budete se na daný okamžik těšit.