Anticelulitidní masáž: Co to je a jak funguje?

Mnoho lidí se ptá, co je to vlastně ta anticelulitidní masáž a jak funguje. Já jsem se rozhodl, že vám to trochu vysvětlím. Ne, nejsem profesionální kosmetolog nebo masér, ale jsem otázka, který se snaží najít odpovědi na všechny možné a nemožné otázky. Anticelulitidní masáž je specifická technika zaměřená na boj s celulitidou. Jedná se o problém, který postihuje a trápí mnoho žen, ale i několik mužů. Je to nepříjemné a může způsobit nepohodlí, zejména v letních měsících, kdy se snad každý touží pochlubit na pláži dobře vypadajícími nohama a zadečkem bez 'pomerančové kůže'.

Jak se provádí anticelulitidní masáž a jaké jsou její účinky?

Při anticelulitidní masáži se aplikuje specifický tlak na postižené oblasti, který podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Tím se podporuje odbourávání tuků, zlepšuje se elasticita kůže a zmírňuje se vzhled celulitidy. Posílit efekt masáže může pomoci speciální anticelulitidní krém nebo olej.

Domácí anticelulitidní masáže: Jak na to?

Ne každý má čas nebo peníze na pravidelné návštěvy kosmetických salonů. A tak tu mám pro vás několik tipů, jak na anticelulitidní masáž doma. Základem je kvalitní přípravek. Nejlépe fungují přírodní oleje, jako je kokosový, jojobový nebo olivový. K těmto olejům můžete přidat esenciální oleje s anticelulitidními účinky - jako je citrón, cedr, pomeranč nebo grapefruit.

Typy anticelulitidních masáží: Co je pro vás nejlepší?

Ne všechny anticelulitidní masáže jsou stejné. Je dobré vědět, jaké jsou jejich základní typy, abyste si mohli vybrat ten nejvhodnější pro vás. Mezi nejpopulárnější patří manuální masáž, vakuumová masáž, „cupping“ masáž nebo i různé elektronické přístroje pro domácí použití.

Jak často byste měli provádět anticelulitidní masáž?

Jak často bychom měli provádět anticelulitidní masáž? Odpověď je jednoduchá: čím častěji, tím lépe. Ale to nemusí být každý den. Záleží na tom, jak vážný je váš daný problém s celulitidou. Obecně platí, že byste měli provádět masáž alespoň 2-3 krát týdně pro dosažení nejlepších výsledků.

Mýty a pravda o anticelulitidní masáži

Existuje mnoho mýtů o anticelulitidní masáži. Jedním z nich je, že stačí jen jedna masáž a za týden budete mít hladkou kůži jako po Photoshopu. Je to ale bohužel mýtus. Ano, masáž může pomoci, ale nemůže udělat divy. Je třeba pravidelně pracovat na změně životní stylu, stravy a pravidelné tělesné aktivity.

Rady a tipy na závěr

Tak a na závěr trochu tipů a rad, jak si užívat anticelulitidní masáže doma. Pamatujte, že trpělivost je klíčem k úspěchu. Nečekávejte okamžité výsledky. A také nemusíte utrácet za drahé produkty. Doma můžete vytvořit vlastní směs s přírodními oleji. A užívejte si tu dobu jen pro sebe, myslím, že zasloužíte!