Anticelulitidní masáž pro krásnou pokožku: Jak získat hladší kůži a zvýšit sebevědomí

Co je to vlastně anticelulitidní masáž?

Možná jste už někdy slyšely, jak vaše kamarádky zmiňují anticelulitidní masáž, nebo jste na tento pojem narazily na internetu. A jaký je můj názor? Dámy, celulitida nemusí být vaším nepřítelem. Anticelulitidní masáž je technika, která slouží k podpoře krevního oběhu v problémových oblastech, kde je celulitida nejvíce viditelná - tedy obvykle na bocích, stehnech a zadečku. Ale pozor, není to magická hůlka! Je to cesta, která vyžaduje pravidelnost a trochu trpělivosti, ale výsledky mohou být překvapivě dobré! Moje kůže po několika sezeních působila hladší a pevnější, navíc jsem pocítila i jistý psychologický účinek – prostě jsem se ve své kůži cítila lépe. A víte co? Když je člověk šťastnější, celá ta oranžová kůra najednou působí méně hrozivě.

Příčiny vzniku celulitidy

Můžete být štíhlé jako proutek nebo trochu baculatější, ale celulitida si vybírá bez rozdílu. Je to stav tkáně, který zasahuje většinu žen kvůli hormonálním a genetickým faktorům, k nimž neskutečně ráda přispěje naše moderní neaktivní životní styl. Ani moje nohy nejsou výjimkou. Vždycky jsem si myslela, že jako aktivní maminka Matyáše nemám s celulitidou šanci se potkat. Ale ouha! Jednoho dne jsem si při pohledu do zrcadla uvědomila, že u mě udělala své malé 'pomníčky' taky. Stát celý den u počítače a pak vést bitvu se zlobivým Mikymousem na tričku nemusí nutně znamenat, že se hýbu dost. Ale nebojte, není všechno ztraceno. Precvičovat nohy můžeme i při skládání prádla, a klidně s písničkou na rtech. A právě o tom bude i náš další odstavec.

Prevence jako klíč k hladké kůži

Prevence je alfou a omegou v boji proti celulitidě. Vím, to zní jako klišé, ale holky, opravdu to funguje! Kromě cvičení – které všichni milujeme a nebo taky ne – je důležité i dostatečné hydratování těla. Tudíž, voda by měla být vaším nejlepším přítelem (ano, i v zimě, kdy se nám chce spíš něco teplého). Zdravá strava bohatá na antioxidanty je také super. A tu zeleninu si klidně dopřejte třeba ve smoothie, pokud nejste zrovna na ten dortíček s čerstvou zeleninou. Ale nezapomeňte, že i duševní pohoda hraje roli. A co já? Já preventivní válku s celulitidou vedu každé ráno, když vstanu o dvě minuty dříve, abych si stihla udělat ranní strečink. A to vám povím, dělá to divy!

Pomůcky, které oceníte při domácí anticelulitidní masáži

Povzbuzení cirkulace kůže nemusí nutně znamenat drahé návštěvy salónů. S tímhle vám pomůžu, protože já a domácí péče, to je duet na pěst! A ať už věříte, nebo ne, masážní pomůcky mohou být stejně efektivní jako ruční masáž, a přitom vás stojí méně energie. Od masážních válečků, přes masážní rukavice, až po anticelulitidní oleje – možností je spousta! A pak jsou tu i takové vychytávky jako je masážní pistole, která je ideální pro ty, co chtějí pořádnou dávku příjemného třasu. Nedávno jsem si pořídila jeden těch válečků a musím říct, že kombinace masáže a sledování oblíbeného seriálu je čistá blaženost.

Techniky anticelulitidní masáže

Jak začít se samotnou masáží? Samozřejmě s láskou a pečlivostí. Klasické hladění, štípání (ano, čtete správně), hnětení a bubnování jsou hlavní techniky, na které byste měly sázet. A nemusíte se hned od prvního dne lámat přes koleno. Já osobně jsem začínala s jemnými krouživými pohyby a postupně jsem přidávala na intenzitě. Klíčové je dělat to pravidelně, aspoň několik minut denně a nezapomínat na to, že kůže potřebuje i občas odpočinout. Přece jenom, není to žádný kuchařský těsto!

Moje zkušenost s anticelulitidní masáží

Oh, teď to bude! Moje největší fáze 'DIY projektů' mě donutila se pustit i do masáží. Přiznávám, nejsem žádný guru, ale věřte mi, že s trochou praxe jde poznat rozdíl. Moje první sezení vypadalo jako scéna z komedie. Olej všude, kromě míst, kde měl být, a já se snažila nepromačknout boky jak těsto na pizzu. Ale po několika pokusech a malém úrazu hrdosti, když jsem válec neuměla udržet, jsem se do toho dostala a začaly se objevovat výsledky. Kůže na stehnech byla pevnější a hrbolky méně viditelné. Za sebe mohu říct, že masáže jsou skoro jako jóga – čím déle je provozujete, tím flexibilnější a pohodovější se cítíte.

Jak si udržet výsledky anticelulitidní masáže

Pomalu ale jistě vyhrává válku ten, kdo vytrvá. A v boji s celulitidou to platí dvojnásob. Nestačí jen pár masážních sezení a doufat, že to bude stačit. Aby byly výsledky dlouhodobé, musíte mít masáž jako součást svého životního stylu. Zní to jako otravná povinnost? Vůbec ne! Vezměte to jako svoji malou denní dobu jen pro sebe, kdy vypnete telefon a zaměříte se jen na své tělo a jeho potřeby. Nedávno jsem si udělala rituál z toho, že po večerním sprchování si pustím oblíbenou meditační hudbu a pár minut se věnuji masáži. A abyste neztratily motivaci, pamatujte si, že se nejen vypořádáváte s celulitidou, ale dáváte si i výjimečný čas na relaxaci.

Význam podpůrných prostředků a doplňků

Absolvovat cestu za hladší kůží bez nějakých podpůrných prostředků a doplňků je jako jít na pěší turistiku v podpatcích. Můžete to zkusit, ale nečekejte, že to bude efektivní anebo že vás to bude bavit. S různými oleji, krémy nebo dokonce potravinovými doplňky můžete masáži dodat přesně to, co potřebuje, ať už se jedná o lepší skluz nebo o dodatečnou výživu pro vaši pokožku. Jsem ten typ, co na to jde naplno, takže jsem si pořídila celý arzenál – od anticelulitidního séra, přenosného masážního přístroje až po tabletové doplňky, které podporují správnou funkci pojivové tkáně. A nemusíte začínat hned se vším. Postupně si najděte, co vám sedí, a budete překvapeny, jak vám tyto malé pomocníky udělají z procedury příjemnou rutinu.