4. 4. 2012Spolupracujeme s kosmetickým studiem Max

SpolupracujemeMUDr. Tomáš Vilhelm

Masáže
Patří mezi nejstarší a nejpřirozenější léčebné metody. Odstraňují stres, omlazují, prokrvují a uvolňují.

Klasické masáže
Masáž pomáhá zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici,napomáhá při regeneraci sil a odstraňování únavy. Zlepšuje krevní a mízní oběh, kloubní pohyblivost a pozitivně ovlivňuje psychický stav.

BREUSSOVA MASÁŽ
Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a odbourává hluboko uložené psychické problémy.

Medové masáže
V případě medové masáže se pak jedná o starou a osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu, která využívá účinků medu ( především detoxikačních ) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin, které mohou být i toxické povahy – tedy „ jedy „ pro tělo. Medová masáž dokáže tyto látky odstranit nejen z buněk, ale i z hloubky tělesných tkání, a to například v okolí páteře, kde se po celou dobu našeho života usazují a způsobují oslabování organismu , což může mít za následek vznik různých nemocí. Jedná se o masáž zad a šíje,výživu pokožky v masírovaných oblastech, prohřívá a tonizuje.

Baňkování
Baňkování je jednou z nejúčinnějších metod odstranění svalových bolestí, zejména zanedbaných a dlouhodobých. Působí mnohem hlouběji než klasická masáž, napomáhá vytažení škodlivosti na povrch těla a jejímu odstranění. Pozitivní účinky jsou prokázány na pročištění krve, zlepšení oběhu, regulaci a zdokonalení funkce nervového systému. Z hlediska masáže je pak velmi významné odstranění bolesti a uvolnění ztuhlých svalů. Z mnoha metod baňkování praktikuji pouze dvě: pohyblivé, při němž se pohybuje jednou přisátou baňkou po ploše zad a sázení baněk, při němž se přisává sestava baněk na konkrétní část těla, nejčastěji na šíji,ramena či bederní oblast.

Lymfodrenáže
Velice šetrná metoda, která pomáhá odbourávat toxiny z těla. Přístrojová lymfodrenáž je moderní účinná metoda masáže, která pomáhá vytvářet a udržovat vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem. Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny, která podpoří tyto systémy.

Přístrojovou lymfodrenáž lze využít v těchto případech :


  • při detoxikaci organismu
  • při relaxaci a regeneraci organismu
  • při prevenci křečových žil a žilní nedostatečnosti
  • při prevenci a odstraňování celulitidy
  • při nadváze ( aktivuje hubnoucí proces )
  • při otocích končetin
  • při pocitu těžkých a unavených nohou či rukou
  • při migrénách a bolestech hlavy
  • pro relaxaci a regeneraci organizmu

pro dosažení očekávaného efektu je důležité provádět lymfodrenáže opakovaně. Jako ideální se jeví kůra s 10ti aplikacemi. Tato metoda je pro svůj léčebně-preventivní charakter vhodná pochopitelně nejen pro ženy, ale i pro muže. I muže přece bolí nohy!